بهترین متخصص زنان و زایمان در پاسداران

در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین متخصص زنان و زایمان در پاسداران آشنا کنیم. ارتباط گرفتن با یک متخصص زنان و زایمان خوب و ماهر از مسائلی است که همه زنان در تمام زندگی خود باید به آن توجه ویژه داشته باشند. چرا که در طول زندگی هر فرد ممکن است مشکلاتی به وجود آید که باید به بخش های مختلف بدن توجه کرد. سیستم تولید مثل و دستگاه تناسلی بدن زنان از اهمیت بالایی برخوردار است و بسیار حساس است، به همین دلیل باید بیش تر از بخش های دیگر بدن زنان از این قسمت مراقبت کرد. دلایل بسیار زیاد و مختلفی وجود دارد که لازم است به یک متخصص زنان خوب و معتبر مراجعه کرد. شرایطی از جمله مواردی که در سطر بعدی ذکر می کنیم باعث می شود که تا یک خانم به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه کند:

 • هیستروسکوپی
 • لاپاراسکوپی
 • درمان نازایی
 • درمان سرطان رحم
 • درمان های بیماری های مقاربتی
 • درمان مشکلات روابط جنسی
 • درمان بیماری های مختلف زنان
 • جراحی های زیبایی ( لابیاپلاستی، روشن سازی و تنگ کردن واژن، جوان سازی واژن)
 • مراقبت های لازم در دوران بارداری و اطلاع از سلامت جنین

یک پزشک متخصص زنان زایمان خوب و با تجربه با افزایش سطح آگاهی زنان، نقش پر رنگی در سلامت و زندگی آن ها دارد. متخصص زنان و زایمان به صورت تخصصی مشکلات دستگاه تناسلی زنان، نازایی، و زایمان را درمان می کند. به علاوه، مراجعان خود را در موضوع تشکیل خانواده راهنمایی کرده و غربالگری بیماری ها و مشکلات، آن ها را بررسی می کند. متخصص زنان خوب در تهران و دیگر شهر ها به مادرانی که در دوران انتظار تولد فرزند خود هستند ، برای تشخیص و درمان بیماری های بدن به او و همچنین به برنامه ریزی خانواده در این دوران کمک می کند. در ادامه این مقاله، شما را با نکات مهمی در رابطه با بهترین متخصص زنان و زایمان در پاسداران راهنمایی می کنیم.

بهترین متخصص زنان و زایمان در پاسداران

بهترین متخصص زنان و زایمان نازایی چه کاری انجام می دهد؟

متخصص زنان زایمان و نازایی غربالگری بیماری های مختلف را انجام می دهد، مراجعین را برای تشکیل خانواده، در قالب کمک به بارداری یا جلوگیری از بارداری، راهنمایی می کند و مشکلات ناحیه تناسلی را درمان می کند. هنگام مراجعه به پزشک زنان باید انتظار معاینه خصوصی ترین بخش بدن را داشت، بنابراین بهتر است به متخصصی مراجعه کنید که کاملا با ایشان احساس راحتی می کنید. کم تر جایی است که به اندازه کافی اتاق معاینه داشته باشد، متخصص زنان زایمان نازایی جنبه خصوصی و محرمانه دارد، ممکن است که کوچک ترین جزئیات ناخوشایند، مانند اسپکولوم به بزرگی کف دست، سوال درباره رابطه جنسی، موجی از ناآرامی و تنش را به دل بیمار بی اندازد، اما واقعیت این است که این جزئیات نقش مهمی در ارزیابی و ارتقای سلامتی و رفاه بیماران را دارد.

بهترین متخصص زنان و زایمان در پاسداران

همان طور که می دانید، سلامت بهداشت ناحیه تناسلی بانوان دارای حساسیت بیش تری نسبت به آقایان می باشد به همین علت بهتر است که به صورت مرتب به متخصص زنان مراجعه کنید. همچنین دختران جوان هم برای یادگیری مسائل بهداشتی و شناخت ناحیه تناسلی سلامتی خود، بهتر است برای چکاپ و معاینه به متخصص زنان مراجعه کنند. همچنین عوامل دیگری از قبیل زایمان، درمان نازایی جراحی های زیبایی دستگاه تناسلی بانوان باعث شده است که خانم ها به دنبال یافتن بهترین متخصص زنان زایمان در پاسداران و دیگر نقاط شهر باشند، که ما سعی کرده ایم در این مقاله به ویژگی های یک دکتر عالی و شرح وظایف او بپردازیم. لازم است بدانید که بعد از خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که بر اساس چه معیاری با خیال راحت بهترین متخصص زنان را بیابید.

دلایل مراجعه به متخصص زنان و زایمان

متاسفانه امروزه بسیاری از زنان با وجود اینترنت و فروش دارو های بدون نسخه، از مراجعه به پزشک متخصص زنان خودداری می کنند، اما باید توجه داشته باشید که اغلب مشکلات دستگاه تناسلی و تولید مثل خانم ها به معاینه و تشخیص و در نتیجه توصیه های مفیدی، که فقط توسط پزشک متخصص زنان و زایمان قابل انجام می باشد. حتی اگر دارای مشغله های زیادی هستید، به هیچ عنوان این مسائل را که از اهمیت بالایی برخوردار است، به تاخیر نیندازید. مخصوصا زمانی که با یکی از موارد زیر مواجه شدید، حتما به پزشک مراجعه کنید:

 • ترشحات غیرطبیعی واژن
 • احساس درد در رابطه جنسی
 • خونریزی در سنین یائسگی
 • اختلال و تغییر در چرخه قاعدگی
 • داشتن تصمیم برای باردار شدن
 • مشاهده لکه بعد از رابطه جنسی
 • احساس درد و سوزش مربوط به ادرار
 • داشتن رابطه جنسی مراقبت نشده
 • وجود ضایعات یا زخم دردناک و غیر دردناک در نزدیکی اندام تناسلی
 • گرفتگی لگن بیش از دو هفته که ممکن است علائمی مربوط به کیست تخمدان، سرطان تخمدان، فیبروم های رحمی و غیره باشد.

دلایل مراجعه به متخصص زنان و زایمان

متخصص زنان و زایمان چه مسئولیت هایی دارد؟

متخصص زنان و زایمان، یک متخصص بهداشت و درمان است که در مراقبت از زنان و بهداشت باروری آن ها تخصص دارد و با تمرکز روی موضوعات مربوط به سیستم تولید مثل، به معالجه ی آن ها می پردازد. موارد زیر به وظایف و مسئولیت های بهترین متخصص زنان زایمان اشاره می کند:

 • ضبط به روز کردن تاریخچه پزشکی بیماران
 • زایمان های طبیعی و سزارین
 • ارائه مراقبت های بعد از زایمان
 •  تحت نظر قرار دادن بیمار در دوره های حساس بارداری
 • انجام معاینات سالانه و منظم بر روی بیماران برای تشخیص شرایط مختلف زنان و زایمان
 • درمان عفونت های زنان از قبیل دهانه رحم، تخمدان ها و لوله های فالوپ
 • آموزش بیماران در مورد مسائل بهداشت باروری و پیشگیری از بیماری ها
 • انجام جراحی های زیبایی زنان
 • مشاوره به بیماران درمورد گزینه های مناسب برای بارداری درمان ناباروری در زنان
 • توضیح نتایج آزمایشات، تشخیص و گزینه های درمانی برای بیماران
 • انجام آزمایشات مختلف بر روی بیماران، از جمله آزمایش های پاپ اسمیر، تست STD، آزمایش خون با مشخصات هورمون، کولپوسکوپی و پیوسی آندومتر
 • انجام جراحی های زنان مانند جراحی های سرویکس، کورتاژها، لاپاراسکوپی لگن، خارج کردن فیبروم های رحمی و هیسترکتومی (برداشتن رحم) می باشد.

ویژگی های بهترین متخصص زنان و زایمان

توانایی تصمیم گیری سریع

متخصصان زنان باید توانایی تشخیص مناسب بیماری در کوتاه ترین زمان و ارائه خدمات درمانی مناسب و به موقع به بیماران را داشته باشد. اگر پروسه ی تشخیص و درمان در برخی موارد به تعویق بی افتد، خسارات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.

مهارت بر قرار کردن ارتباط مؤثر

به طور کلی درمان بیماری ها به خصوص در زنان، ارتباط زیادی به تعامل و رابطه ی بین پزشک و بیمار دارد. اگر بخواهید که درمانی سریع و موفق حاصل شود، نتیجه، همکاری و رابطه ی بیمار با پزشک خواهد بود و این مسئله زمانی رخ می دهد که پزشک متخصص زنان از مهارت های برقراری ارتباط مؤثر با بیمار برخوردار باشد.

در واقع ناتوانی پزشک در ایجاد رابطه ی مناسب با خانم ها موجب نارضایتی آن ها از فرآیند درمان و عمل نکردن به دستورالعمل های درمانی و در نتیجه تصمیم به تعویض پزشک خواهند گرفت. همچنین آن ها باید توانایی حفظ روابط دوستانه با بیماران را داشته باشند تا بیمار از صحبت کردن با آن ها احساس ناراحتی نکند و تمام مواردی که ممکن است در رابطه با روند تشخیص و درمان مورد نیاز باشد را بیان کند.

همدلی و دلسوزی

اگر ارتباط پزشک با بیمار، با همدلی و دلسوزی باشد، بیماران اطمینان بیش تری می کنند و با پزشک خود احساس راحتی می کنند و تصمیمات بالینی را راحت تر مورد پذیرش قرار می دهند و در نهایت از خدمات ارائه شده توسط متخصص زنان احساس رضایت بیش تری خواهند کرد.

به روز بودن اطلاعات پزشک

یک پزشک متخصص زنان و زایمان عالی و موفق باید در استفاده از روش های پیشرفته درمانی از مهارت لازم و کافی برخوردار باشد و با یادگیری روش های درمانی پیشرفته و به روز، اطلاعات خود را مرتبا ارتقا دهد.

ویژگی های بهترین متخصص زنان و زایمان

تفاوت متخصص زنان و زایمان با ماما

در گذشته زایمان به دست ماما یا قابله ها انجام می شد، اما امروزه با پیشرفت علم و مهارت های پزشکان در این زمینه و بدون ریسک، توسط متخصصین زنان و زایمان انجام می شود. در حقیقت ماما متخصص بهداشت و درمان به شمار رفته و کار اصلی آن حفظ سلامت مادر و نوزاد است در صورتی که جراح زنان، علاوه بر انواع زایمان و حفظ بارداری های پرخطر، همچنین درمان نازایی به بیماری های مربوط به دستگاه تناسلی زنان نیز می پردازد و آن را درمان می کند.

دکتر زنان خوب برای جراحی زیبایی زنان

اندام تناسلی یکی از مهم ترین و حساس ترین عضو بدن است که گاهی دچار مشکلات یا نازیبایی هایی می شود. در آن صورت معمولا خانم ها برای افزایش اعتماد به نفس و ترمیم زیبایی تصمیم به جراحی زیبایی زنان می کنند. همچنین مشکلاتی مانند گشادی واژن، بزرگی بیش از اندازه لابیا ماژور یا لابیا مینور، آتروفی و غیره ممکن است در طول زندگی برای هر خانمی اتفاق بی افتد که برای درمان آن به دکتر زنان ماهر در زمینه جراحی های زیبایی احتیاج داشته باشند.

خانم ها در سنین بالا به دلیل تغییرات ساختاری واژن نیازمند روش های نوین درمانی در حوزه زیبایی زنان هستند. امروزه اغلب روش های  جراحی زیبایی زنان در سراسر دنیا استفاده می شود که می توان گفت از پرطرفدار ترین پزشکان زیبایی به شمار می رود. با توجه به مطالبی که بیان شد حتما به این نکته توجه داشته باشید که بهترین متخصص زنان را پس از تحقیقات لازم انتخاب کنید. حال باید اشاره کرد که گاهی واژن دچار مشکلاتی می شود که علاوه بر زیبایی یک نوع عارضه محسوب می شود. مانند افتادگی های رحمی که در واقع جا به جایی رحم درون واژن است و از نظر وسعت پیشرفت این بیماری به ۴دسته تقسیم می شود. برای هر گونه جراحی و درمان در این مورد بهترین متخصص زنان و زایمان را انتخاب نمایید.

هزینه های جراحی زیبایی زنان

جراحی های زیبایی زنان در زمینه ترمیم و زیبایی واژن روش های گوناگونی دارد. گاهی از مواد تزریقی مانند ژل و چربی یا از دستگاه های لیزر و غیره استفاده می کنند. در مواردی مراجعه کننده تقاضا دارد که برای مثال واژینوپلاستی، فرآیند سفید کردن واژن یا عمل های مربوط به ناحیه تناسلی را همزمان انجام دهد. بنابراین برای اطلاع از هزینه های هرکدام از روش های جراحی زیبایی زنان حتما به صورت حضوری مراجعه فرمایید و یا توسط مشاوره های آنلاین سوالات خود را دقیق تر بپرسید.

هزینه های جراحی زیبایی زنان

کلام آخر

هدف از نوشتن این مقاله آشنایی اکثر افراد با ویژگی های بهترین متخصص زنان و زایمان و شناخت بهتر وظایف یک متخصص زنان می باشد. امیدوارم با خواندن این مقاله با برخی از ویژگی ها آشنا شده باشید تا بتوانید با انتخاب درست پزشک از بروز مشکلات و عوارض احتمالی ناشی از جراحی ها و درمان بیماری های زنانه بکاهیم. این نکته مهم را مجدد بیان می کنیم که همه بانوان برای سلامتی خود در دوره زمانی مختلف باید به متخصص زنان مراجعه کنند و آزمایشات و معاینات لازم را انجام دهند.

از شما سپاس گذاریم که ما را در این مقاله همراهی کردید. برای خواندن مقاله زایمان طبیعی یا سزارین، کدام بهتر است؟ به این لینک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.