بهترین متخصص زایمان سزارین در پاسداران

بهترین متخصص زایمان سزارین در پاسداران چه کسی است ؟ امروزه بسیاری از خانم ها در همان ابتدای کار که نتیجه آزمایش بتای آن ها مثبت می شود و به طور قطعی متوجه حاملگی خود می شوند به زایمان و همچنین چگونگی انجام آن حتما فکر می کنند و این که چقدر آن ها می تواند انجام این کار برای آن ها دردناک باشد و تمامی مسائل مربوط به این موضوع همیشه در ذهن آن ها می چرخد ، اما مهم ترین مسئله این است که بهترین متخصص زایمان در پاسداران چه فردی میس باشد ؟ همچنین اگر می خواهید یک زایمان راحت و بدون درد را برای خود تجربه کنید لازم است که بهترین پزشک خود را در این زمینه پیدا کنید به این دلیل که تنها یک پزشک متخصص حرفه ای می تواند چنین تجربه زیبایی را به شما هدیه دهد .

به طور کلی انتخاب بهترین متخصص زایمان یکی از دشوار ترین کار ها برای بانوان باردار می باشد ، در ادامه قصد داریم شما را با ویژگی های بهترین متخصص زایمان سزارین در پاسداران آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

زایمان سزارین چیست ؟

همان طور که بسیاری از افراد می دانند قبل از هفته ۳۹ بارداری از زایمان سزارین خانم های باردار حتما جلوگیری می شود ،پس جنین زمان مناسبی را برای رشد در رحم مادر را دارد ، با این وجود در برخی از مواقع عوارضی برای افراد ایجاد می شود و قبل از هفته ۳۹ بارداری باید عمل سزارین برای مادر انجام شود ، پس می توان گفت که در برخی از اوقات ممکن است که مادر به صورت زایمان سزارین اورژانسی فرزند خود را به دنیا بیاورد.

یکی از روش های زایمان ، زایمان سزارین می باشد که مادر برای به دنیا آوردن فرزند خود این عمل را انجام می دهد ، بسیاری از خانم های باردار به دلیل ترسی که از درد زایمان طبیعی دارند از انجام زایمان طبیعی بسیار می ترسند ، همچنین در برخی از موارد پزشک متخصص زنان برای مادران باردار زایمان انجام عمل سزارین را پیشنهاد می دهد ، اما برای انجام این عمل به هیچ وجه نمی توان که به هر پزشک جراحی اعتماد کرد و به آن مراجعه نمود ، تبحر، دانش، تجربه و سابقه ی پزشک متخصص برای انجام زایمان سزارین بسیار مهم و ضروری می باشد.

زایمان سزارین چیست ؟

ویژگی بهترین متخصص زایمان سزارین در پاسداران

یکی از مهم ترین نکات برای داشتن یک زایمان سزارین بسیار راحت برای خانم های باردار انتخاب یک پزشک متخصص و مناسب برای آن ها کی باشد ، بهترین متخصص زایمان سزارین باید دارای سابقه کاری خوب و مفیدی باشد ، باید بدانید که علم پزشکی یک علم تجربی می باشد ، هر چند نیز پزشک متخصص تجربیات مفید و موثری را داشته باشد قطعا مهارت بالاتری را نیز دارد ، این نکته در رابطه با پزشک متخصص سزارین بیشتر صدق می کند ، بهترین متخصص سزارین در پاسداران باید عمل های سزارین بسیاری را با موفقیت انجام داده باشد.

همچنین چگونگی انجام این عمل جراحی نیز برای افراد بسیار مهم است. پزشک متخصصی که تخصص کافی را برای انجام این عمل جراحی داشته باشد باید برای جراحی از روشی استفاده کند که جان مادر و جنین را هیچ خطری تهدید نکند. همچنین این پزشک باید به علم و دانش پزشکی خود تسلط کامل داشته باشد.

 • این پزشک جراج باید فردی باشد که دارای بورد تخصصی زنان و زایمان حتما باشد و همچنین پژوهش و مدارم معتبری را در این زمینه برای خود داشته باشد .
 • مهربان و دلسوز باشد.
 • همچنین این پزشک جراح باید از سازمان نظام پزشکی مجوز رسمی را حتما اخذ کرده باشد .
 • همچنین این پزشک باید با نوزاد تازه متولد شده به آرامی برخورد کند .
 • اطلاعاتی در خصوص زایمان سزارین در اختیار مادر قرار دهد و آمادگی های لازمه را ایجاد کند تا درحین عمل با مشکلی مواجه نشوند.
 • همچنین مهارت و تجربه باید به اندازه ای باشد که در انجام عمل سزارین بتواند سلامت مادر و فرزند خود را به خوبی تضمین کند .
 • همچنین باید در شرایط سخت روحی مادر به عنوان یک پزشک جراح حامی برای مادر باشد .
 • همچنین این پزشک جراح باید به اصول حرفه ای و سوگند نامه پزشکی به خوبی پایبند باشد .

اهمیت انتخاب بهترین متخصص زایمان

به طور کلی در شهر های پر جمعیت مانند تهران که تراکم جمعیتی بسیاری را دارد پیدا کردن بهترین متخصص زایمان سزارین در تهران یک کار بسیار دشوار برای افراد می باشد ،  اگر در انتخاب متخصص زنان نهایت دقت و توجه را نداشته باشید می تواند خسارات و عوارض جانبی جبران ناپذیری را می تواند متوجه مادر و فرزند شود به همین خاطر بر اهمیت این موضوع در افراد بسیار تاکید می کنیم، زیرا زندگی یک انسانی که تازه به دنیا آمده است بسیار به خطر می افتد و مادر هم که در آن شرایط سخت در حالت کم توانی قرار دارد ممکن است آسیبی جدی ببیند.

عوارض انجام زایمان سزارین

به طور کلی عوارض انجام عمل سزارین می تواند شامل حال مادر و همچنین فرزند باشد ، همچنین آمار انجام این عمل در جهان به طرز چشم گیری در حال افزایش می باشد ، عوارضی که احتمال دارد مادران به آن دچار شوند شامل موارد زیر می باشد :

 • عوارض مربوط به بیهوشی انجام شده
 • عفونت رحمی
 • به وجود آمدن چسبندگی هایی در رحم و روده های مادر
 • حمله قلبیپلاکت پایین خونش احتمال دارد نوزاد به آن دچار شوند .
 • انجام این عمل می تواند موجب زایمان زود رس در زایمان های بعدی برای مادر شود.

به طور کلی احتمال ایجاد مشکلاتی مانند مشکلات تنفسی و یرقان در کودکان به وسیله عمل جراحی سزارین بسیار بیشتر از فرزند نوزادی است که با زایمان طبیعی به دنیا آمده است ، طبق آمار های گرفته شد از هر ده هزار فرزند نوزادی که به دنیا می آید بیست نفر از آن ها دچار این علائم ها می شوند ، همچنین برخی از بانوان از فشاری که به دلیل انجام زایمان طبیعی به سر و قفسه سینه نوزاد آن ها وارد می شود می ترسند که در صورتی که وجود این فشار کمک شایانی به تمیز شدن ریه های نوزادان از ترشحات می کند. برای اطلاع بیشتر از زایمان طبیعی بهتر است یا سزارین ؟ می توانید به مقاله مورد نظر مراجعه فرمایید .

عوارض انجام زایمان سزارین

اقدامات قبل از انجام زایمان سزارین

همان طور که می دانید تمامی عمل های جراحی دارای اقدامات مهم قبل و بعد می باشد که رعایت آن ها برای افراد بسیار مهم و ضروری می باشد ، در ادامه قصد داریم شما را با اقدامات مهم قبل از انجام عمل سزارین و مراقبت های دوران بارداری آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

 • افراد باید قبل از انجام عمل زایمان سزارین از مواد های غذایی مقوی که حاوی پروتئین و ویتامین می باشد حتما استفاده کنند .
 • قبل از انجام عمل و دریافت داروی بیهوشی، یک حامی عاطفی مانند همسر و نزدیکان، باید در کنار مادر قرار بگیرد تا با احساس امنیت به اتاق عمل وارد شود.
 • به مدت ۸ الی ۱۲ ساعت قبل از انجام عمل سزارین باید از خوردن و همچنین نوشیدن هر گونه مواد غذایی پرهیز کنید .
 • شما باید به مدت ۲۴ ساعت قبل از انجام عمل جراحی سزارین حتما به حمام بروید و موهای زائد خود را در نواحی شکم تا پایین ران حتما اصلاح نمایید .
 •  قبل از انجام زایمان سزارین مثانه مادر بادی به طور کامل تخلیه شود.
 • همچنین قبل از انجام عمل جراحی سزارین در مورد تمامی مزایا و معایب این عمل جراحی و همچنین تمامی این سوالات به وجود آمده در ذهن خود با پزشک جراح خود حتما گفت و گو کنید تا ابهامات موجود برطرف شود.
 • همچنین برای کمتر شدن احتمال ابتلا به انواع عفونت ها از یک سری پارچه های ضد عفونی کننده و لوازم آن استفاده نمایید .
 • شما حتما باید قبل از ورود به اتاق زایمان از مادر حتما باید آزمایش خون گرفته شود تا با بررسی نتیجه آن تشخیص دقیق تر انجام شود و یک عملی موفقیت آمیز را برای خود پشت سر بگذارید .
 • همچنین شما باید قبل از ورود به اتاق زایمان مادر باید لباس ها مخصوصی را به تن خود کنید.
 • به طور کلی به دلیل ایجاد احتمال لخته شدن خون مادر ، پزشک متخصص زنان و زایمان تدابیر لازم را برای مهار کردن این عوارض ایجاد شده می اندیشد .

اقدامات مهم بعد از زایمان سزارین

 • بعد از انجام عمل زایمان سزارین باید حداقل به مدت یک ساعت حتما باید تحت نظر پزشک متخصص خود باشید و در طول این مدت زمان شما به صورت مداوم باید ضربان قلب ، فشار خون ، میزان خونریزی و انقباضات رحمی خود را چک کنید تا از بروی عوارض های دیگر در شما به طور کامل جلوگیری شود .
 • همچنین شما می توانید بعد از گذشت ۱۲ ساعت از عمل جراحی سزارین خود بلند شید و شروع به تحرک کنید و نوزاد خود را به آغوش بکشید اما به هیچ وجه نباید به اندام های خود فشاری را وارد کنید .
 • همچنین به مدت ۸ ساعت بعد از زایمان سزارین خود می توانید حتما غذا بخورید تا انرژی لازم را برای تحرک به دست بیاورید .
 • همچنین بعد از انجام این عمل حتما لازم است که بیشتر از روز های قبل به رعایت بهداشت نواحی اندام تناسلی خود رسیدگی نمایید ، به گونه ای که واژن به طور مداوم کاملا خشک و تمیز باشد .
 • همچنین شما برای کمتر شدن درد های احتمالی خود می توانید از پزشک متخصص خود درخواست کنید که برای شما مسکن هایی را تجویز نماید .
 • بعد از انجام زایمان تنها کافی است که به مدت دو هفته استراحت مطلق را در منزل داشته باشید تا درمان های اولیه را برای خود به دست بیاورید .
 • همچنین بسیار مفید و خوب است که مادر بعد از درمان و بهبودی کامل از زایمان خود به انجام ورزش و همچنین فعالیت های بدنی روی بیاورید تا انرژی و روحیه قبلی خود را برگردانند و افسردگی های شایع بعد از زایمان را هم برطرف کند.
 • با مشورت از پزشک خود می توانید فعالیت جنسی خود را از سر بگیرید.

اقدامات قبل از انجام زایمان سزارین

مهم ترین دلایل انجام زایمان سزارین

همان طور که می دانید بهترین پزشک متخصص سزارین به طور کلی زایمان سزارین را زمانی انجام می دهد که زایمان طبیعی فرزند و یا مادر را در معرض خطر قرار بدهد ، یکی از مهم ترین دلایل انجام سزارین شامل موارد زیر می شود .

 • اگر نوزاد در شرایط خوبی نباشد ، برای مثال تغییر در ریتم قلبی ضربان قلب نوزاد اگر احساس شود باید عمل سزارین را انجام دهد .
 • همچنین اگر وضعیت قرار گیری جنین در شکم مادر مناسب نباشد ، در صورتی که وضعیت قرار گیری جنین به شکلی باشد که با پا و یا شانه ها به دینا باید عمل زایمان سزارین برای مادر انجام می شود .
 • زمان چند قلو ، معمولا در چند قلویی زا ها عمل زایمان سزارین برای مادران توصیه می شود .
 • در برخی از مواردی که جفت در جلوی دهانه رحم قرار گرفته باشد که در چنین شرایطی امکان زایمان طبیعی برای مادر وجود ندارد .
 • مادر سابقه زایمان سزارین دارد.
 • زمانی که فرزند نوزاد جثه بدنی بزرگی را داشته باشد باید عمل زایمان سزارین انجام شود .
 • در صورت ابتلای مادر به مشکلات قلبی و یا مغزی، و یا در صورتی که عفونت دستگاه تناسلی تشخیص داده شود.

اگر پزشک متخصص زنان و زایمان بنا به هر دلایل مختلف زایمان سزارین را برای مادر تجویز نماید ، در این مقاله نکات لازم آمادگی قبل از زایمان را برای مادر شرح داده ایم . پزشک متخصص زنان و  زایمان اطمینان حاصل خواهد کرد که در صورت نیاز به انتقال خون در طول عمل، نوع خون شما را ثبت می کند. انتقال خون به ندرت در زمان سزارین برای خانم ها مورد نیاز می باشد .

همچنین لازم است که بدانید زمانی که مادر زایمان سزارین را دارد، نسبت به زایمان طبیعی دیرتر بهبود پیدا می کند. در واقع باید گفت که مدت زمان بیشتری لازم می باشد تا مادر به طور کامل درمان پیدا کند . پس در چنین حالتی لازم است در بیمارستان و خانه کسانی حضور داشته باشند تا بتوانند به مادر کمک کنند.

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله بهترین متخصص زایمان سزارین در پاسداران همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیر در میان بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.